Pacal chce Třebíč plnou stromů, chválu sousedů ale odmítá

Za čtyři roky starostování Pavla Pacala se v Třebíči udělalo víc práce, než za uplynulých dvacet let. Tenhle postřeh zní v době vrcholící kampaně voleb do městského zastupitelstva z úst čím dál více Třebíčáků.

Sám Pavel Pacal ale dojem svých spoluobčanů úplně nesdílí: "Já mám spíš pocit, že se mně a mým kolegům městským radním podařilo navázat na hodně dobrou práci mých předchůdců. Měli jsme nyní to štěstí, že jsme mohli některé jejich nápady dotáhnout do konce a s jinými novými přijít."

Starosta vyjmenoval například rekonstrukci dřevěné budovy převlékáren říčních lázní na Polance, přestavbu bývalého kina MORAVIA na komunitní centrum, nebo obnovu a zprovoznění unikátního větrného mlýna na Kanciborku.

"Samozřejmě vrcholem naší práce v končícím volebním období je zdařilá rekonstrukce Karlova náměstí, která začala na sklonku roku 2020 a kompletně renovované náměstí otevřeme veřejnosti na třídenních slavnostech. Myslím, že toto zastupitelstvo má být na co hrdé, to o čem se 25 let jen mluvilo, je konečně zdárně hotovo," uvedl Pacal.

Starosta Pavel Pacal má na příští roky velký plán. "Po čtyřech letech v čele našeho krásného města mi došlo, že to úplně nejlepší, co pro svoje město můžeme udělat, je zařídit, aby nám tady bylo příjemně a hezky. Další horké léto nám ukázalo, že se asi opravdu něco děje s počasím. Osobně se vůbec nechci účastnit debaty, kdo za to může, ale jedno vím jistě. Existuje jeden geniální vynález, který odebírá z atmosféry oxid uhličitý a mění ho na kyslík. Tenhle geniální vynález se jmenuje strom. Kromě toho umí ještě z každého místa, kde se vyskytne, udělat úplně zadarmo udělat fajn plácek k pobytu," řekl Pacal a dodal: "No, a mým přáním je, aby Třebíč jednou byla takovým fajn pláckem celá. Chci tomu věnovat příští čtyři roky. Vím, že se mnou někteří nesouhlasí, jako například orgány památkové péče, jak jsme viděli při boji o stromy na Karlově náměstí. Přesto chceme v příštích čtyřech letech za každý pokácený strom ve městě vysadit dva nové. Stavět zelená parkoviště (jako třeba u starého hřbitova). Obnovovat stávající parky (zámecký, Libušino údolí, Tyršovy sady, Hrádek a další). A například při stavbě obchvatu nad tunelem v Borovině vysázet mnoho stromů a zeleně a vybudovat tady příjemný nový park. Zkrátka celou Třebíč ještě více ozelenit."